Na ons bezinningsproces in 2017 heeft de Protestantse gemeente Duiven besloten om in aansluiting op het landelijke Protestants beleid de ‘back to basics’-lijn te volgen vanaf 2018. De kerk is landelijk en plaatselijk teveel een instituut geworden en teveel naar binnen gericht. We willen terug naar het begin, de kern van gemeente zijn met elkaar en voor elkaar.  Vanaf 2018 wordt de koers om via ‘back to basics’ weer een beweging van Jezus te worden. Niet alleen voor onszelf maar voor de hele plaatselijke samenleving in de gemeente Duiven. Wij gaan proberen onszelf simpeler te organiseren. We zijn met een plattere (re)organisatie aan de slag gegaan en hopen daarvan dit jaar al de vruchten te gaan plukken!

‘Back to basics’ brengt mee, dat we dichterbij de bron, de basis, onze Heer Jezus, willen leven en kerk zijn. We willen in kleine groepen als ‘druiventrossen’ aan de wijnstok Jezus groeien. Ieder kan en mag groeien op de manier die bij hem of haar past en aansluit bij de eigen behoefte en de situatie waarin je je bevindt. We zien Johannes 15 als leidraad: tijdens zijn laatste maaltijd in dit leven met zijn vrienden deelde Jezus zijn droom met hen.

‘Ik ben dé wijnstok, die God in deze aarde geplant heeft. Als je aan mij groeit, zul je echt groeien en flink ook; en via mij met God verbonden zijn. Als je in mij blijft, groei je en mag je God vragen, wat je wilt.’

 Groeien is een proces, dat in kleine groepen beter kan en waarvoor je als wijnrank veel ruimte krijgt. Zo kun je veel resultaat boeken, dus groeien en bloeien. Zo kunnen wij als Protestanten in Duiven lekker  genieten van het wijntje, dat aan onze wijnstok en wijnranken groeit!  Beter een volle smaak van de zon in een goed glas wijn dan een zuurpruim of een krent!

Druiventrossen en terug naar de basis

26 mrt 2018

Meer nieuws

Nieuwe school wordt gebouwd in Nepal

Nieuwe school wordt gebouwd in Nepal

De PKN Duiven steunt sinds een aantal jaren Shree Prathana Mahila Samaj (SPMS). SPMS verzorgt onderwijs voor analfabete vrouwen en kinderen en leidt daarnaast kansarme vrouwen op tot naaister en weefster. In mei 2018 heeft Henk Blom een bezoek gebracht aan Urmila...

Lees meer
Kinderkerk op 3 juni, kom je ook?

Kinderkerk op 3 juni, kom je ook?

Op zondag 3 juni is er een heeeeel bijzondere dienst voor onze kinderen. Onze predikant Jolande van Baardewijk gaat voor en het kinderkoor Joy doet ook mee. Dit mag je echt niet missen ... En vergeet niet je ouders, opa's en oma's mee te nemen. Want al ben je ouder...

Lees meer

PKN Duiven

Bedankt voor uw bezoek aan deze website. U kunt ons ook vinden op social media. Hieronder vindt u onze Facebook.

Blijf op de hoogte