De tros “Eerlijke kleding” heeft zich vier maanden ingezet om mensen bewust te maken van de misstanden in de kledingindustrie. Deze werkgroep borduurde voort op het goede doel SAVE (Social Awareness and Voluntary Education), dat door de PKN Duiven gesteund wordt.

 

Wat is eerlijke kleding?

Eerlijke kleding is kleding die gemaakt is onder goede, eerlijke omstandigheden. Denk hierbij aan: een leefbaar loon voor de arbeiders, een veilige en gezonde werkplek, geen kinderarbeid, geen gedwongen arbeid, geen discriminatie op de werkvloer en een klimaat- en milieubewust productieproces.

 

Wat hebben wij bereikt?

Vanuit de pop-up winkel hebben we meer dan 350 gesprekken met personen gevoerd over eerlijke kleding. We hebben 500 flyers uitgedeeld met informatie over eerlijke kleding. Daarnaast zijn er presentaties gegeven en discussies gevoerd met diverse groepen. Duivenaren hebben twee verzamelbakken voor kleding voor de Voedselbank van het Leger des Heils ingeleverd. Tijdens de stand op Duuve te Gèk van 30 september hebben wij nog meer mensen laten kennismaken met eerlijke kleding. Op 10 november zullen we het project presenteren op de landelijke Diaconale Dag. Volgend jaar zal in de OGtent een film gedraaid worden over eerlijke kleding, kom jij ook?

 

Wat kun je zelf doen?

  • Koop duurzame kleding
  • Koop tweedehands kleding
  • Koop van merken die al meer doen om werkomstandigheden te verbeteren
  • Stel vragen! Ga het gesprek aan met de verkoper in de winkel waar jij je kleren koopt. Vraag wat ze doen op het gebied van duurzaamheid, kinderarbeid en eerlijke lonen. Als wij als consument er massaal aandacht voor vragen, dan zal uiteindelijk de kentering zich voortzetten en gaan we naar een meer circulaire economie.

 

Meer informatie

 

Meer weten of lid worden van de ZWO-commissie?

Wil je meer informatie over eerlijke kleding of wil je de ZWO-commissie versterken? Wij horen graag van je! Stuur een berichtje naar zwoactie@pkn-duiven.nl.

Jemen

Besteding €500 noodhulp: hongersnood Jemen De ergste voedselcrisis ter wereld treft Jemen op dit moment als een mokerslag. Door oorlog dreigen 14 miljoen Jemenieten van honger te sterven. Deze gigantische ramp krijgt nauwelijks aandacht, omdat er bijna niemand het...

Laat je stem horen voor de TOP2000 In Duiven

Zondag 30 december om 14 uur houden we een bijzonder evenement. Dan staat de Top2000 centraal. Op de 30e brengen we de top 10 ten gehore. Daarvoor hebben we jullie stemmen nodig. Mail de top 10 door naar top2000duiven@gmail.com en laat minimaal de nummer 1 vergezeld...

Besteding €1000 noodhulp: Lombok en Sulawesi

Meer dan 2000 mensen hebben de aardbevingen en tsunami op de Indonesische eilanden Lombok en Sulawesi niet overleeft. Honderden mensen zijn zwaargewond. Huizen zijn verwoest, wegen zijn afgesloten en de stroomvoorzieningen zijn beschadigd. Er is een grote...

Afronding tros Eerlijke Kleding

De tros “Eerlijke kleding” heeft zich vier maanden ingezet om mensen bewust te maken van de misstanden in de kledingindustrie. Deze werkgroep borduurde voort op het goede doel SAVE (Social Awareness and Voluntary Education), dat door de PKN Duiven gesteund wordt....

Goede doel van de Bazaar bekend: Hulphond

De Bazaar van 2018, daar moet je bij zijn. Reserveer deze datum nu al in je agenda: zaterdag 3 november van 12.30 tot 16.30 in Samen op Weg kapel aan de Rijksweg 56b in Duiven.   Naast een grote rommelmarkt is er van alles te doen voor jong en oud. Zo is er een...

Cursus Bijbels Hebreeuws, opgave voor 8 september

    Alles is anders in het schrift en in de taal van Israël: de letters, de schrijfrichting, de opbouw van de taal, de verschillen tussen medeklinkers en klinkers, de woordvorming, de woordvolgorde, ….  Dat maakt sommigen nieuwsgierig. En terecht !  ...

Bazaar 2018 op zaterdag 3 november

Schrijf het alvast in jouw agenda en reserveer de dag: op zaterdagmiddag  3 november is onze jaarlijkse bazaar. Traditiegetrouw gaat de opbrengst voor de helft naar een goed doel in onze regio en wordt de andere helft besteed in onze eigen gemeente.  Meer nieuws volgt...

STARTZONDAG 16 september, thema ‘EEN GOED GESPREK’. Viering en bezoek aan een wijngaard!

    Zondag 16 september is onze start-dag van het nieuwe seizoen. Dan starten officieel de activiteiten voor dit jaar. We beginnen 10.30 met een dienst, waarna we koffie en thee drinken.  Het jaarthema voor 2018/2019 is 'Een goed gesprek'. De tekst waardoor...

Kampvuur sing in vrijdag 31 augustus 19.00 in de tuin van de Kapel

Vrijdagavond 31 augustus begint om 19.00, na de aftrap van de muziekgroep van de Kapel, van Joy en van het kinderwerk,  de KAMPVUUR SING IN! Kom gezellig mee doen, zingen uit een speciale kampvuurbundel, o.l.v. Wessel Springer en de muziekgroep. Een zomerse aftrap van...

Kinderwerk 2018/2019 start vrijdag 31 augustus met samen frietjes eten, spelletjes en muziek!

Vrijdagmiddag 31 augustus zijn alle kinderen 17.30 welkom in de Kapel. In de tuin gaan we gezellig samen frietjes eten en spelletjes doen. Om 19.00 mag je ook meedoen met muziek maken, want dan begint het zingen. Kom je ook? facebook Meer nieuws Archief PKN Duiven...

Muziekgroep gaat na de vakantie van start: 31 augustus

    Vrijdagmiddag 31 augustus is de eerste repetitie van de muziekgroep. We begeleiden in de vieringen en bij sing in's. We repeteren om de twee weken op vrijdagmiddag.  Welkom vrijdagmiddag 31 augustus om 15.00 uur in het café in de Kapel! Samen met Joy en de...

Wat kan ik doen voor de kerk/gemeente? Wat kan de kerk doen voor mij?

Wat kan ik doen voor de kerk/gemeente? Wat kan de kerk doen voor mij? Deze vraag valt bij de gemeenteleden van onze kerk deze zomer in de bus of wordt aangereikt. Wat heb je aan zo'n vraag? Moet ik dan weer wat 'doen'? Er wordt al zoveel gevraagd. Wees niet bang,...