De tros “Eerlijke kleding” heeft zich vier maanden ingezet om mensen bewust te maken van de misstanden in de kledingindustrie. Deze werkgroep borduurde voort op het goede doel SAVE (Social Awareness and Voluntary Education), dat door de PKN Duiven gesteund wordt.

 

Wat is eerlijke kleding?

Eerlijke kleding is kleding die gemaakt is onder goede, eerlijke omstandigheden. Denk hierbij aan: een leefbaar loon voor de arbeiders, een veilige en gezonde werkplek, geen kinderarbeid, geen gedwongen arbeid, geen discriminatie op de werkvloer en een klimaat- en milieubewust productieproces.

 

Wat hebben wij bereikt?

Vanuit de pop-up winkel hebben we meer dan 350 gesprekken met personen gevoerd over eerlijke kleding. We hebben 500 flyers uitgedeeld met informatie over eerlijke kleding. Daarnaast zijn er presentaties gegeven en discussies gevoerd met diverse groepen. Duivenaren hebben twee verzamelbakken voor kleding voor de Voedselbank van het Leger des Heils ingeleverd. Tijdens de stand op Duuve te Gèk van 30 september hebben wij nog meer mensen laten kennismaken met eerlijke kleding. Op 10 november zullen we het project presenteren op de landelijke Diaconale Dag. Volgend jaar zal in de OGtent een film gedraaid worden over eerlijke kleding, kom jij ook?

 

Wat kun je zelf doen?

  • Koop duurzame kleding
  • Koop tweedehands kleding
  • Koop van merken die al meer doen om werkomstandigheden te verbeteren
  • Stel vragen! Ga het gesprek aan met de verkoper in de winkel waar jij je kleren koopt. Vraag wat ze doen op het gebied van duurzaamheid, kinderarbeid en eerlijke lonen. Als wij als consument er massaal aandacht voor vragen, dan zal uiteindelijk de kentering zich voortzetten en gaan we naar een meer circulaire economie.

 

Meer informatie

 

Meer weten of lid worden van de ZWO-commissie?

Wil je meer informatie over eerlijke kleding of wil je de ZWO-commissie versterken? Wij horen graag van je! Stuur een berichtje naar zwoactie@pkn-duiven.nl.

CORONA IN NEPAL

UIT HET CLUSTER ZWO Hoe gaat het met SPMS in Nepal? Net als de afgelopen jaren, steunt de PKN Duiven ook dit jaar SPMS in Nepal. Stichting SPMS is opgericht door Urmila, die zich al 18 jaar met passie inzet voor kansarme vrouwen en kinderen. SPMS richt zich op...

RAMP VAN ONGEKENDE OMVANG

UIT HET CLUSTER ZWO Besteding €1000 noodhulp: Wereldwijd strijden tegen corona Het coronavirus grijpt wereldwijd om zich heen. Ook op plekken waar men dicht op elkaar leeft en waar weinig zorg is. Waar een dag niet gewerkt een dag geen inkomen en dus geen eten...

Kerkdiensten online

Vier de dienst mee: klik HIER

Natuuropnames met muziek

In de veertigdagen kunt u genieten van mooie foto en muziek, samengesteld door Elsbeth. Als u HIER klikt ziet u op YouTube prachtige natuurfoto's met rustige muziek. Geniet ervan.HIER een natuurfotofilm van 1,5 uurHIER vier seizoenen film met...

Kerkdiensten online

PUB QUIZ

Kom je ook PUBQUIZEN?! Het is alweer twee jaar geleden dat we met elkaar de eerste PUBQUIZ hebben gehad op ’t Zoldertje. Wegens het grote succes van die avond willen we jullie van harte uitnodigen voor de tweede editie die plaats gaat vinden op vrijdagavond 6 maart....

Activiteiten en diensten maart (klik hier)

Klik voor een volledig overzicht van alle activiteiten die worden georganiseerd in maart op de titel hierboven. U ziet daar ook een overzicht van de diensten die worden gehouden in deze...

Activiteiten en diensten februari (klik hier)

Voor een volledig overzicht van alle activiteiten die worden georganiseerd in februari klikt u op de afbeelding. Ook ziet u hier een overzicht van de diensten die worden gehouden in deze...

TOP2000 impressie

Op 29 december was de TOP2000 dienst in de kapel in Duiven.Een impressie ziet u door HIER te...

Pelgrimswandeling 25 januari (klik hier)

Terugblik op de pelgrimswandeling van 25 januari 2020 Op 25 januari maakten we de derde pelgrimswandeling van dit seizoen. Met een grote groep van 20 personen uit Westervoort, Duiven, Zevenaar en Didam gaan we vanuit Didam naar het mooie stadje ’s Heerenberg met het...

Activiteiten en diensten januari 2020

Voor een volledig overzicht van alle activiteiten die worden georganiseerd in januari en voor alle diensten in deze maand, klikt u op de...

JUBILEUM 30 jaar (klik hier)

De Protestantse Gemeente in Duiven bestaat 30 jaar!
Ter ere van dit heugelijke feit maakten we een speciale editie van Kerkmail@duiven. Ook u kunt deze bijzonder jubileumeditie online lezen.